Należę do:

Kuchnie na wymiar

Kuchnia na wymiar w Trójmieście, ale w jakim stylu?

Na pozór kuchnia na wymiar w Trójmieście nie powinna się różnić od kuchni w innym miejscu. Na polu stylistyk zaznaczają się jednak różnice charakterystyczne dla poszczególnych części kraju.

Kuchnia powinna być piękna. Niewątpliwie ten efekt najłatwiej uzyskać w kuchni na wymiar, bo w niej nie ma ograniczeń ani co do wymiaru, ani co do gatunku drewna, kolorów czy użytych prowadnic czy innych osprzętów wewnętrznych.

 W jakim stylu najczęściej urządza się kuchnię na wymiar w Trójmieście?

Oto stylistyki, które w ostatnim czasie są najchętniej wybierane w Gdańsku, Gdyni i Sopocie:

  • japandi
  • eko
  • minimalistyczna
  • scandi / Nordic
  • angielska
  • eklektyczna
  • farmhouse / shabby chic /cottage / country / francuska
  • industrial / loft / techno
  • tradycyjna / klasyczna

 Wygodna kuchnia

O ile w różnych częściach kraju wybierane są odmienne stylistyki, o tyle ergonomia jest kwestią  niezależną od lokalizacji. Dlatego kuchnia na wymiar w Trójmieście czy w każdym innym zakątku świata musi być zaprojektowana w sposób bezpieczny, ergonomiczny i komfortowy.  W tej przestrzeni spędza się dużo czasu, więc należy zadbać, by praca w kuchni była jak najwygodniejsza. W sferze ergonomii przez lata obowiązywała zasada tzw. „złotego trójkąta”. Ale dziś wariantów planu funkcjonalnego kuchni jest więcej, choćby „one wall kitchen”.

Bezpieczeństwo w kuchni

To jest drugi aspekt niezależny od lokalizacji. Kuchnia na wymiar w Trójmieście musi więc być tak samo bezpieczna jak wszędzie indziej.  Kuchnia to miejsce, w którym łatwo o wypadki – o skaleczenie, oparzenie czy poślizgnięcie. O bezpieczeństwo łatwiej zadbać gdy nie ograniczają nas wymiary poszczególnych szafek. Dlatego kuchnia na wymiar to najlepszy wybór. 

Czy warto oszczędzać na kuchni?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeśli kuchnia jest tymczasowa to warto wstrzymać się z większymi wydatkami. Jeśli ma być docelowa to lepiej by priorytetami były bezpieczeństwo, wygoda i uroda.

Najczęstsze błędy w kuchni

Jaka wysokość blatu? Jaka szerokość szafek? Ile szuflad? Gdzie zmywarka? Piekarnik pod płytą czy w słupku? Pytań nasuwa się mnóstwo. Tak w przypadku kuchni na wymiar w Trójmieście, jak i w każdej innej lokalizacji każdy martwi się, jak wybierać żeby nie popełnić błędów. Kuchnia wykonywana przez INNA Projekt to najpierw wiele rozmów precyzujących potrzeby konkretnego użytkownika. Potem omawiany z Tobą szczegółowo projekt, który wykonujemy na bazie ponad 20 lat doświadczeń. Następnie realizacja w naszych stolarniach poprzedzona pracami instalacyjnymi i wykończeniowymi naszych ekip remontowych. Często zlecamy wykonanie blatu w doskonałym zakładzie kamieniarskim. Lampami i dekoracjami okiennymi również się zajmujemy

Każda decyzja to po pierwsze wygoda i bezpieczeństwo, a po drugie pieniądze. A te mądrze jest wydać na kuchnię, której nie trzeba będzie wymieniać przez długie lata.

O tym jak urządzić funkcjonalną kuchnię przeczytaj tu.

Kuchnia na wymiar jest EKO

Idealne dopasowanie wymiarów mebli do wymiarów, kształtu i ograniczeń danej przestrzeni pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca. Z kolei wykonanie, które wizualnie perfekcyjnie wpisuje się w Twoje oczekiwania to gwarancja, że kuchnia będzie Ci się podobała bardzo długo. Dlatego należy dążyć do tego żeby zrealizować swoje potrzeby w kontekście możliwości jakie daje przestrzeń przeznaczona na kuchnię.  Lubisz naturalne materiały, olejowane drewno, łupek, len? To świetny wybór, bo materiały naturalne gwarantują ponadczasowość.  A w kuchni na wymiar w Trójmieście, nad morzem, blisko plaż i lasów naturalne materiały są szczególnie dobrym wyborem. W INNA Projekt specjalizujemy się w meblach i zabudowach z litego drewna. Idealnie współgra z nim naturalny kamień. Jeśli do tego dodamy naturalne tkaniny i szklane dodatki to efektowna, a ekologiczna kuchnia to pewnik.

Skontaktuj się z nami i opowiedz jakie są Twoje oczekiwania.

Projekt i nadzór: INNA Projekt

Autor zdjęć: Tom Kurek, Marek Wierzbicki, INNA Projekt

© 2024 INNA Projekt