Należę do:

Rezydencja „Adele” pod znakiem pomyślności

Projekt i nadzór: INNA Projekt
Autor zdjęć: Mika Szymkowiak

Jak stworzyć projekt wnętrza glamour?

Projekt wnętrza glamour to suma wielu elementów. Podstawą jest jak zawsze  ergonomia i komfort użytkowani. Jak zawsze ważna jest także wysoka jakość materiałów i wykończeń.

Ale w przypadku wnętrza glamour należy również dodać szlachetność elementów i klasę detali.

My realizujemy te założenia w komfortowy dla nas sposób. W INNA Projekt nie trzeba ograniczać się do asortymentu stacjonarnych czy internetowych salonów z wyposażeniem wnętrz. Projektujemy w oparciu o własnych stolarzy, kamieniarzy czy witrażystów.

To daje efekt, którego nie zastąpi żaden prefabrykowany mebel czy detal.

„Złota Adele” Gustava Klimta, witraże i chiński znak szczęścia

Glamour do elegancja plus ozdobność. Elegancja to klasyczne materiały – spokojne, marmurowe podłogi, ponadczasowy, czereśniowy parkiet. To także klasyczna stolarka drzwiowa, kryształowe lampy i sztukaterie.

Zdobienia to w przypadku Rezydencji „Adele” między innymi wykonany na zamówienie według naszego projektu „kamienny dywan„. Jego projekt oparłyśmy ściśle na podwójnym chińskim znaku szczęścia. Ważne są w nim tak kształty, jak i kolory. Wszystko to dokładnie uwzględniłyśmy w naszym projekcie, a równie idealnie zostało to zrealizowane przez naszych genialnych kamieniarzy.

Graficzny znak szczęścia powtórnie występuje w witrażu, który jest podwieszony pod sufitem i osłania system źródeł światła. Monochromatyczny witraż według naszego projektu wykonał zaprzyjaźniony mistrz witrażu.

Z kolei wielka sympatia Pani Domu do secesji znalazła swoje odzwierciedlenie w wykonanym na zamówienie wielkoformatowym nadruku na szkle. Jest to słynna „Złota Adele” Gustava Klimta , która dyskretnie chroni ten dom dniem i nocą, ponieważ jest podświetlona taśmami LED i zawsze lśni delikatnym, ciepłym blaskiem strażniczki domowego ogniska.

Jakie materiały znajdziesz we wnętrzach glamour?

  • Marmury  to jeden z ważnych elementów wnętrza rezydencji, które widać w naszej galerii. Na podłogach widać przepiękne, dyskretne, ciepłe wapienie. Jedna z łazienek wyłożona została natomiast marmurem bianco carrara oraz jego odwrotnością – czarnym marmurem z białymi żyłkami
  • Kryształowe żyrandole
  • Eleganckie, wygodne  ozdobne foteliki przy stole jadalnym – na przykład jak u nas czarne z ozdobnymi srebrnymi gwoźdźmi oraz uchwytem z tyłu siedziska
  • Fronty kuchenne w połysku; na ścianach kuchni widać spieki kwarcowe – rozwiązanie bardzo wygodne i eleganckie
  • Biel i czerń – najlepiej w połysku – w naszej galerii widać kilka elementów, które zaprojektowałyśmy w wykończeniu „fortepian”, czyli czarny full gloss.
  • Złoto, srebro, chrom …
  • Ozdobna stolarka drzwiowa – w naszej galerii widać eleganckie, klasyczne kasetonowe, dębowe drzwi, malowane na ciepłokremowy kolor, wykończone frezowanymi opaskami i dodatkowo ozdobnym kasetonem-portalem. Poza funkcją ozdobną pełni on ważną rolę optycznego podwyższania drzwi.

Projekt wnętrza glamour to wyzwanie. Musi być eleganckie, ponadczasowe, a przy tym zdobne w smaczki i detale. Przy tym, jak każde wnętrze musi także spełniać wszelkie zasady ergonomii.  U podstaw projektów i realizacji INNA Projekt leżą jeszcze dwa elementy, które uwzględniamy niezależnie od stylu w którym w danym momencie tworzymy: indywidualizm naszego Klienta, czyli jego życzenia i sympatie  oraz oryginalność rozwiązań, które proponujemy. 

Mamy nadzieję, że wszystko to widać dobrze w Rezydencji „Adele”.

 

Projekt: INNA Projekt

Fot.: Mika Szymkowiak

 
 
 
© 2024 INNA Projekt